Παναγιώτης Πετράκης Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παναγιώτης Πετράκης Forum

Ένα forum για τον αγαπημένο ηθοποιό Παναγιώτη Πετράκη!!!Για όλους τους fan του!Γίνετε μέλη και δεν θα χάσετε!
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνέντευξη του Παναγιώτη στο Λοιπόν (07-01-2010)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anastasia_Admin
Admin
Anastasia_Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : florina

Συνέντευξη του Παναγιώτη στο Λοιπόν (07-01-2010)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συνέντευξη του Παναγιώτη στο Λοιπόν (07-01-2010)    Συνέντευξη του Παναγιώτη στο Λοιπόν (07-01-2010)  Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 02, 2010 1:46 am

Πηγή http://mustikatisedem.5forum.net/forum-f10/topic-t2034.htm
Από τη ΣΙΣΣΥ ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ


Δύο άντρες, μια γυναίκα. Μια «Vendetta» που διαρκεί αιώνες. Ο Παναγιώτης Πετράκης και ο Κωνσταντίνος Καζάκος τα δίνουν όλα για τη Νίνα Λοτσάρη, η οποία το καταδιασκεδάζει. Ποιος θα την κερδίσει τελικά; Ποιος θα επιζήσει; Θα το δείτε στο «Casablanca Music Hall», όπου στήθηκε ένα σόου χολιγουντιανών προδιαγραφών! Τους συναντήσαμε και τους τρεις λίγο πριν ανοίξει η αυλαία και η «Vendetta» τους "τον τίτλο σκέφτηκε ο παραγωγός και σύζυγος της Νίνας Λοτσάρη, Κωνσταντίνος Σκορδάλης" φτάσει στα άκρα!







Σε σκηνοθεσία-χορογραφία Αποστολίας Παπαδαμάκη αυτή η «Vendetta» κάνει το γύρο του κόσμου σε μια νύχτα! Έχει και κωμικές «πινελιές» από τον Ζανό Ντάνιας. Αρχίζει από το καρναβάλι της Βενετίας. Συνεχίζει στο διάσημο «Cotton Club» του Μεσοπολέμου και στα βερολινέζικα καμπαρέ. «Ανασταίνεται» στα flamenco της Ανδαλουσίας, περνάει από τη Βραζιλία για μια samba, παίρνει έθνικ διαστάσεις σε νύχτες της Ανατολής και καταλήγει στην Ελλάδα του σήμερα!


Οι πρωταγωνιστές της μας μίλησαν για τη μουσική τους «Vendetta», αλλά μας αποκάλυψαν και δικά τους μυστικά, που γίνονται πιο γλυκά αυτές τις γιορτές.


Σε έχουμε δει στα «Μυστικά της Εδέμ» να έρχεσαι στα χέρια με τον Κυριάκο (Νίκος Χύτας), το έχεις κάνει αυτό για τα μάτια μιας γυναίκας; ρωτάω τον Παναγιώτη Πετράκη.


«Όχι, δεν το έχω κάνει και ούτε θα το κάνω. Δεν έχω έρθει ποτέ στα χέρια για μια γυναίκα. Έχω ζηλέψει πολύ, αλλά αυτός είναι ένας πόνος που τον κρατάω για τον εαυτό μου. Τον καταπίνω μέχρι να περάσει».


Αν σου έδιναν ένα ρόλο, για ποια ντίβα θα ήταν η φαντασίωσή σου να μονομαχήσεις;


«Από ξένη σταρ για την Κέιτ Μπλάνσετ και από Ελληνίδες για την Κάτια Δανδουλάκη».


«Όταν ήμουν μικρός ήρθα μια φορά στα χέρια για μια γυναίκα», μου αποκαλύπτει ο Κωνσταντίνος Καζάκος. «Όμως, σαν χαρακτήρας θα αποφύγω να φτάσω στα άκρα. Όσο για το αν θα διεκδικούσα μια γυναίκα, το έχω αποδείξει ότι το κάνω. Είμαι παραδοσιακός άντρας. Μ’ αρέσει να είμαι εγώ ο "κυνηγός"».


«Νιώθω πολύ περήφανη που αυτοί οι δύο άντρες "σφάζονται" για μένα σε μια μουσική vendetta», μας λέει γελώντας η Νίνα Λοτσάρη.


«Θυμάμαι στο σχολείο γινόταν χαμός για μένα. Πολλά αγόρια είχαν παίξει ξύλο για χάρη μου. Όταν όμως μεγάλωσα, το σταμάτησα αυτό. Μου αρέσει να κρατάω τις ισορροπίες».


Τελικά, ποιος σε κερδίζει επί σκηνής, γιατί στη ζωή είσαι ευτυχισμένη με το σύζυγό σου, Κωνσταντίνο Σκορδάλη.


«Κανείς. Τους αφήνω και τους δύο "μπουκάλα". (Γέλια.) Με κερδίζει το κοινό».


Ποιο τραγούδι θα χάριζες σε μια κοπέλα για να τη συγκινήσεις; ρωτάω τον Παναγιώτη Πετράκη.


«Θα της χάριζα το ?Stranger in Paradise? από το μιούζικαλ "Κισμέτ"».


Eσύ, Κωνσταντίνε, ποιο θα αφιερώσεις στη σύζυγό σου, Ιωάννα Μαρτζούκου;


«Το πιο ερωτικό τραγούδι που ερμηνεύω στη σκηνή. Το "I Put a Spell on You"».


Σου άλλαξε τη ζωή αυτή η γυναίκα. Είσαι νιόπαντρος, πολύ ευτυχισμένος και ερωτευμένος...


«Ναι, είναι μια περίοδος της ζωής μου που περνάω πάρα πολύ καλά. Είμαι πολύ τυχερός».


Ποιο τραγούδι από αυτά που ερμηνεύεις στη «Vendetta» θεωρείς ότι εκφράζει απόλυτα τη σημερινή ψυχολογική σου κατάσταση;


«Περισσότερο νομίζω ότι ταιριάζει αυτό που τραγουδάω στο φινάλε. Το "Great Balls οf Fire"».


Και ετοιμάζεσαι να γίνεις για δεύτερη φορά πατέρας; Ακούγεται ότι η Ιωάννα είναι έγκυος.


«Η αλήθεια είναι ότι το θέλουμε πολύ. Όμως, η Ιωάννα δεν είναι έγκυος. Προς το παρόν».


Όμως κι εσένα, Νίνα, ξανά έγκυο σε θέλουν διάφορα δημοσιεύματα.


«Με θέλουν, το θέλω κι εγώ "μάλιστα θέλω άλλα δύο παιδάκια να κάνω" αλλά πού να προλάβω; Είμαι σε μια πολύ δημιουργική περίοδο και δεν θέλω να την αφήσω μισοτελειωμένη. Θα σταθεροποιήσω λίγο αυτό που κάνω και μετά θέλω να μείνω έγκυος».


Ποιο τραγούδι από όλα αυτά που ερμηνεύεις αφιερώνεις στο σύζυγό σου;


«Μα φυσικά το "Οh Mon Amour" του Κριστόφ».


Υπάρχει κάτι που θέλεις πολύ να σου συμβεί αυτές τις γιορτινές ημέρες;


«Τα έχω όλα. Θέλω πολύ απλά πράγματα. Να ζήσω υπέροχες στιγμές με τον άντρα μου και το παιδί μας, να ανοίξουμε τα δώρα κάτω από το χριστουγεννιάτικο δέντρο, να φάμε τη γαλοπούλα μας και μετά να έρθουμε εδώ στη δουλειά μας και να περάσουμε όλοι υπέροχα. Άλλωστε, όλους τους συνεργάτες μου τους θεωρώ οικογένειά μου».




Ποιες είναι οι ευχές σας για το 2010;


Παναγιώτης Πετράκης: «Υγεία, περισσότερα χαμόγελα, λιγότερο τα "στραβά μάτια" για ό,τι συμβαίνει δίπλα μας και περισσότερο σεβασμό για τους γύρω μας».


Κωνσταντίνος Καζάκος: «Να έχουμε υγεία και αγάπη και αν έρθουν και τα χρήματα, δεν μας χαλάει καθόλου, γιατί ζούμε σε πολύ δύσκολη εποχή».


Νίνα Λοτσάρη: «Τίποτα παραπάνω από αυτά που μου έφερε το 2009. Μπορεί να μου φέρει ακριβώς τα ίδια και το 2010; Υγεία και ευτυχία για την οικογένειά μου και όλο τον κόσμο που με αγαπάει και μου το δείχνει κάθε βράδυ. Νιώθω γεμάτη αγάπη. Είμαι απόλυτα ευγνώμων στη ζωή».




http://www.womenonly.gr/loipon/kosmikaarticle.asp?catid=14103&subid=2&pubid=6772130

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panagiotispetrakis.forumgreek.com
 
Συνέντευξη του Παναγιώτη στο Λοιπόν (07-01-2010)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μια συνέντευξη του Παναγιώτη στο περιοδικό 7 μέρες Tv!
» Συνέντευξη του Παναγιώτη στον Ιάσωνα Κυριακού!
» Συνέντευξη στο "Tv Ζάπινγκ" (23/1-29/1/2010)
» Συνέντευξη στον Αθήνα 984 (28-03-2010)
» Συνέντευξη στον e-rock.gr (19-04-2010)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Παναγιώτης Πετράκης Forum :: Παναγιώτης Πετράκης :: Συνεντεύξεις-
Μετάβαση σε: