Παναγιώτης Πετράκης Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παναγιώτης Πετράκης Forum

Ένα forum για τον αγαπημένο ηθοποιό Παναγιώτη Πετράκη!!!Για όλους τους fan του!Γίνετε μέλη και δεν θα χάσετε!
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνέντευξη στο site του Mega - 1ος κύκλος

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anastasia_Admin
Admin
Anastasia_Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : florina

Συνέντευξη στο site του Mega - 1ος κύκλος  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συνέντευξη στο site του Mega - 1ος κύκλος    Συνέντευξη στο site του Mega - 1ος κύκλος  Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 02, 2010 1:43 am

1. Πού γεννηθήκατε και μεγαλώσατε;
Έχω γεννηθεί, μεγαλώσει και ζήσει όλη μου τη ζωή, μέχρι τώρα, στο Χαλάνδρι.

2. Είχατε κάποιον άλλον προσανατολισμό πριν γίνετε ηθοποιός;
Την ιδέα να γίνω ηθοποιός την είχαν - όσο και αν φαίνεται απίστευτο - οι γονείς μου και οι καθηγητές που είχα στο λύκειο. Μέχρι τότε, είχα αλλάξει αρκετούς επαγγελματικούς προσανατολισμούς, από δημοσιογράφος ως... δεσπότης, ενώ το θέατρο το έβλεπα ως χόμπι περισσότερο παρά ως επάγγελμα. Συμφώνησα με την ιδέα τους και, έτσι, δεν χρειάστηκε να περιπλανηθώ σε μονοπάτια που δεν θα με έβγαζαν πουθενά. Διότι, πραγματικά, δεν μπορώ πλέον να με φανταστώ να κάνω κάτι άλλο!

3. Σε ποιες παραστάσεις, ταινίες και σειρές έχετε συμμετάσχει; (επιλεκτικά)
Θέατρο: ''Απάχηδες των Αθηνών'' (Κλέων) Εθνική Λυρική Σκηνή, ''Copacabana, the musical'' (Rico) παναμερικανική περιοδεία 2002, ''Camelot'' (Lancelot) Show Palace, Φλόριντα, Αμερική, ''Frankenstein rediculus'' (Φάντασμα της όπερας) Ριάλτο, ''Πυρετός το Σαββατόβραδο'' (DJ Monty) Βέμπο, ''Funny Girl'' (Eddie) Ιλίσια-Ντενίση, ''Μήδεια του Μποστ'' (Ευριπίδης) περιοδεία, καλοκαίρι 2007, ''Copacabana, the show'', μουσική παράσταση με τη Νίνα Λοτσάρη Date Music Hall.
Τηλεόραση: ''Τα παιδιά της γειτονιάς'' ΕΤ1, ''Τζένη και Ευανθία'' ALPHA.

4. Ποια είναι η αγαπημένη σας ταινία; Το αγαπημένο σας βιβλίο; Ο αγαπημένος σας δίσκος;
Ταινία: "Dangerous Liaisons" του Stephen Frears
Βιβλίο: "The Last of the Wine" της Mary Renault
Δίσκος: "Kol Haneshama" (My Soul) της Ofra Haza

5. Ποιο ταξίδι ονειρεύεστε να κάνετε;
Ταξίδι στο Ισραήλ.

6. Ποιο είναι το αγαπημένο σας σημείο της Αθήνας;
Ο βράχος της Ακρόπολης.

7. Τι άλλο σας ενδιαφέρει εκτός από το θέατρο, το σινεμά και την τηλεόραση;
Γυμναστήριο, όπερα, flamenco.

8. Μπορείτε να μας αποκαλύψετε κάποιο δικό σας μυστικό;
Αν αποκάλυπτα κάποιο μυστικό μου, θα έπαυε να είναι μυστικό... Γενικά, δεν έχω ιδιαίτερα μυστικά. Θεωρώ ότι είμαι ανοιχτό βιβλίο για όσους ενδιαφέρονται να διαβάσουν...

9. Υπάρχουν στοιχεία του χαρακτήρα σας κοινά με το ρόλο που υποδύεστε στη σειρά;
Το βασικό κοινό χαρακτηριστικό που έχω με τον Λουκά είναι ότι δεν μου αρέσει να διαταράσσονται οι ισορροπίες και η ηρεμία στη ζωή μου και να κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου - πολλές φορές και εις βάρος μου - για να διατηρηθούν. Επίσης, νομίζω ότι έχουμε και οι δύο μια έντονη αίσθηση δικαιοσύνης.

10. Δέκα χρόνια μετά, πώς βλέπετε τον εαυτό σας;
Δέκα χρόνια μετά... Ακόμα Λουκάς στα ''Μυστικά της Εδέμ'' .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panagiotispetrakis.forumgreek.com
 
Συνέντευξη στο site του Mega - 1ος κύκλος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Συνέντευξη στο site του Mega - 2oς κύκλος
» Συνέντευξη στο "Έθνος"
» Συνέντευξη στο Gossip.tv
» Συνέντευξη στο "Tv Ζάπινγκ" (23/1-29/1/2010)
» Συνέντευξη στον Αθήνα 984 (28-03-2010)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Παναγιώτης Πετράκης Forum :: Παναγιώτης Πετράκης :: Συνεντεύξεις-
Μετάβαση σε: