Παναγιώτης Πετράκης Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παναγιώτης Πετράκης Forum

Ένα forum για τον αγαπημένο ηθοποιό Παναγιώτη Πετράκη!!!Για όλους τους fan του!Γίνετε μέλη και δεν θα χάσετε!
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 "Είναι τιμή μου που υποδύομαι τον Λουκά"

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anastasia_Admin
Admin
Anastasia_Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : florina

"Είναι τιμή μου που υποδύομαι τον Λουκά" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: "Είναι τιμή μου που υποδύομαι τον Λουκά"   "Είναι τιμή μου που υποδύομαι τον Λουκά" Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 02, 2010 1:41 am

Αν ανήκετε στο 46% που παρακολουθεί αδιαλείπτως τα "Μυστικά της Εδέμ", θα συμφωνήσετε οτι ο "Λουκάς" είναι από τα πιο ενδιαφέροντα πρόσωπα της σειράς.Τι πιστεύει,όμως, για το ρόλο που υποδύεται ο Παναγιώτης;

Ο Λουκάς είναι ο φίλος που όλοι θα θέλαμε να έχουμε .Τελικά,μήπως είναι πολύ καλός για να είναι αληθινός;

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες άρχισα να αισθάνομαι τιμή που ενσαρκώνω αυτό το χαρακτήρα.Πρόκειται για έναν άνθρωπο με τόσο αυστηρές αξίες,αδιαπραγμάτευτες μπορώ να πω,με τόσο μεγάλη πίστη στη φιλία και πάντα έτοιμο να θυσιαστεί γι' αυτά που αγαπάει.

Αυτή η ανιδιοτέλεια υφίσταται στις μέρες μας;

Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.Απλώς ζούμε σε δύσκολους καιρούς και αυτοί οι άνθρωποι πιθανότατα να κρύβονται πίσω από ένα περίβλημα σκληρότητας ώστε να μην πληγώνονται.

Το συγγραφικό δίδυμο αφήνει να εννοηθεί ότι κάποια στιγμή μεταξύ του Λουκά και της Νόρας πιθανότατα να υπάρξει ειδύλλιο.Θα υπάρξει;

Γνωρίζω μόνο τι θα γίνει στα επεισόδια και της επόμενης εβδομάδας.Όμως θα σου πω ότι χωρίς να το θέλω-γιατί μου αρέσει όπως είναι η σχέση του Λουκά και της Νόρας-,σε κάποια φάση ίσως προς το τέλος, να ζήσουμε το <<Όταν ο Χάρι γνώρισε τη Σάλι>>(γέλια).Βραχυπρόθεσμα όμως δεν το βλέπω.

Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σ' έναν άντρα και μία γυναίκα ή πάντα υποβόσκει ερωτισμός στη σχέση τους;

Μπορούν να υπάρξουν αυτές οι σχέσεις και είναι πολύ ενδιαφέρουσες,γιατί δεν έχουν κανένα στοιχείο ανταγωνισμού.Μεταξύ ομόφυλων, ακόμα και για λεπτομέρειες υπάρχει ανταγωνισμός.

Στην ουσία κάνεις τα πρώτα σου βήματα στην τηλεόραση με τα "Μυστικά της Εδέμ".Είναι σχολείο η καθημερινή σειρά;

Είναι σχολείο η συγκεκριμένη καθημερινή σειρά.Αισθάνομαι σαν να ξαναπερνάω βασική εκπαίδευση στο στρατό.Είναι πολύ απαιτητικά τα γυρίσματα:πρέπει να είσαι σωστός στη δουλειά σου πολύ γρήγορα.Όμως το διασκεδάζω πολύ.

Είναι λίγο πολύ γνωστό ότι έχεις κάνει αξιόλογες σπουδές στο μιούζικαλ στη Νέα Υόρκη.Στην Ελλάδα υπάρχει η δυνατότητα να ανέβουν τέτοιες δουλειές;

Ευτυχώς βλέπουμε ότι γίνονται θετικά βήματα και χαίρομαι που εγχειρήματα όπως αυτό που κάναμε με τη Νίνα Λοτσάρη στο Casablanka, το οποίο ήταν καμπαρέ σόου,αλλά βασιζόταν στος αρχές του μιούζικαλ,είχε πολύ μεγάλη επιτυχία.Πολλοί ήρθαν δύο και τρεις φορές για να δουν το πρόγραμμα.Υπάρχει δίψα του κόσμου να παρακολουθήσει κάτι καινούριο.

Το θεατρικό μιούζικαλ θα έχει μέλλον στην Ελλάδα;

Το εύχομαι γιατί το μιούζικαλ είναι θέαμα και το θέαμα πρέπει να γεμίζει το μάτι.Έτσι,πρέπει να επενδυθούν πάρα πολλά χρήματα.Δεν είναι τυχαίο ότι στο εξωτερικό τα μιούζικαλ χρηματοδοτούνται από πολυεθνικές εταιρείες.Εκεί βέβαια το μιούζικαλ είναι εξαγώγιμο είδος:κάποιος που θα επισκεθεί τη Νέα Υόρκη ή το Λονδίνο θα δει και δυο τρεις παραστάσεις.Φέτος είχαμε την ευκαιρία να δούμε το <<Κλουβί με τις τρελές>>και χαίρομαι που είχε αυτή την ανταπόκριση.Αυτό αποδεικνύει ότι όταν ανεβαίνει σωστά ένα μιούζικαλ πάντα υπάρχει ελπίδα.

Ένας άνθρωπος με τόσες σπουδές πάνω στο αντικείμενο του πως βλέπει την εισβολή στο χώρο ανθρώπων χωρίς τα κατάλληλα προσόντα;

Θέλω να είμαι ειλικρινής και γι΄αυτό θα σου πω ότι μ' ενοχλεί.Δεν είναι άδικο ηθοποιοί που έχουν σπουδάσει να μην μπορούν να βρουν δουλειά επειδή κάποιοι άσχετοι με το επάγγελμα,οι οποίοι δεν μπορούν να αρθρώσουν καν έντεχνο λόγο,τους παίρνουν τη δουλειά;

Πώς έγινε η επαφή με τους Ακρίτα Κυρίτση;

Μέσω ενός πολύ αγαπημένου μου προσώπου του Σταμάτη Φασουλή, ο οποίος είναι και ο μόνος που πίστεψε σε μένα τόσο ώστε να κάνει κάτι γι' αυτό.Του οφέίλω πολλά.Είναι υπέροχος δάσκαλος.

Προοριζόσουν εξαρχής για το ρόλο του Λουκά;

Απ' ότι έμαθα εκ των υστέρων, για μένα δεν ταλαντεύτηκε η ομάδα ποιο ρόλο θα μου δώσει.Ταίριαζα στο clean cut προφίλ του Λουκά.

Στα πολύ σύντομα διαστήματα που θα έχετε κενό απ' τα γυρίσματα προγραμματίζεις διακοπές;

Θα πάω στα τέλη Ιουνίου στο Λονδίνο για ένα φωνητικό course και να δω κάποιες παραστάσεις και κάποια στιγμή θα ξεκλέψω λίγο χρόνο για να πάω με τη μητέρα μου σε κάποιο spa,όπως της έχω υποσχεθεί.Μετά ίσως πάω και σε κάποιο νησάκι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panagiotispetrakis.forumgreek.com
 
"Είναι τιμή μου που υποδύομαι τον Λουκά"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Π. Πετράκης - Α. Δρακουλάκη: "Ο έρωτας είναι απελευθέρωση"!
» DAILY FIX WEB EXCLUSIVE (04-07-2010) - Ο Παναγιώτης Πετράκης μιλάει για τον Λουκά

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Παναγιώτης Πετράκης Forum :: Παναγιώτης Πετράκης :: Συνεντεύξεις-
Μετάβαση σε: